Anahtar Kelime Araştırması

12.09.2020
300
Anahtar Kelime Araştırması
REKLAM ALANI

Anahtar kelime nedir sorusunu en sık soran kesim, tabi ki bir web sitesi kurmayı düşünenlerdir. Bu noktada yeni bir web sitesi inşa ederken, hangi anahtar kelimelerin sizin için uygun olduğuna doğru karar vermelisiniz. Yapılması gereken belli bir plan dâhilinde ilerlemektir.

Doğru Kelimelere Nasıl Karar Verebilirim?

Hangi kelimelerin sizin için doğru olduğuna karar verirken, hedef kitleniz oldukça önemlidir. Sizin hedeflediğiniz yani web sitenizi ziyaret etmesini istediğiniz kitleyi doğru tanımalısınız. Yaptığınız işe ya da web sitenizin amacına hizmet eden sözcüklerle, istediğiniz kitleyi web sitenize çekebilirsiniz.

Hangi Anahtar Kelimeler Google Sıralamasını Etkiler?

Anahtar kelime arama yöntemleri oldukça fazladır. Bunun için Google’ın size sunduğu araçlardan yararlanabilirsiniz. Bu sayede hangi sözcüğün arama hacminin daha yüksek olduğunu ya da düşük rekabet oranına sahip sözcüklerin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz. Google’ın sunduğu bu hizmete benzer olarak çalışan SEO analiz araçları da uygun sözcüğe karar vermenize yardımcı olacaktır. Özellikle yeni bir web sitesine sahipseniz, daha düşük rekabet oranına sahip kelimeleri tercih edebilirsiniz. Bu kelimeler size ne istediğini bilen ve kararlı internet kullanıcılarına ulaşma şansı verir. Örneğin doğal taşlardan yapılan takıları satıyorsanız, muhtemelen doğal taş takı ifadesinde rekabet oranı yüksektir. Fakat siz; el yapımı ametist taşlı kolye gibi spesifik anahtar kelimelerle ne istediğini bilen müşterilere ulaşarak hem trafiğinizi hem de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Anahtar Kelimeleri Nasıl Kullanmalıyım?

Anahtar kelime belirleme aşamasını tamamladıktan sonra sırada içeriğinizi oluşturmanız var. Bu aşamada oluşturacağınız içerikte anahtar kelime kadar %100 özgün makale yazımı ve okunabilirlik de önemlidir. Anahtar kelimeleri cümle içerisinde çok sık olmayacak şekilde kullanabilirsiniz. %2 oranında bir kullanım sizin için yeterli olacaktır. Sözcükleri metne homojen olarak dağıtmanız son derece önemlidir. Metnin içerisinde belirli aralıklarla kelimeleri yerleştirebilirsiniz. Farklı içeriklerle hedef kitlenize uygun bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ne kadar özenli bir çalışma yaparsanız o kadar amacınıza yaklaşırsınız. Bu nedenle anahtar kelime konusunda ve arama motorlarında ki güncel SEO gelişmeleri konusunda yaşananları takip etmelisiniz.  Zamanla sizin üst sıralarda kalmanızı sağlayacak anahtar kelimelerin yerini başkaları alabilir. Bu nedenle google ads anahtar kelime aracı gibi doğru değerlendirmeyi yapmanızı sağlayacak araçlardan yararlanabilirsiniz.  

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR